Аеродром Бад Гандерсхајм


Аеродром Бад Гандерсхајм (германски: Flugplatz Bad Gandersheim) — аеродром во близина на градот Бад Гандерсхајм, во јужниот дел на сојузната покраина Долна Саксонија, Германија.

Аеродром Бад Гандерсхајм

Flugplatz Bad Gandersheim
Tower des Flugplatzes Bad Gandersheim.jpg
Општо
Аеродромски видјавен
ОператорFlugplatz Bad Gandersheim e.V.
Служи заБад Гандерсхајм, Германија
Надм. височина791 ст / 241 м
Мрежно местоflugplatz-bad-gandersheim.de
Map
EDVA is located in Германија
EDVA
EDVA
Местоположба на Аеродромот Зилт
Писта
Правец Должина Површина
ст м
17/35 2,379 725 трева

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди