Отвори го главното мени

Џелилабад (округ)

округ во Азербејџан

Џелилабад (азерски: Cəlilabad) — административен округ во Азербејџан. Главен град на округот е Џелилабад.

Џелилабад
Азербејџан со Џелилабад
Население (1999): 169.960
Површина (км²): 1.440
Повикувачки број: 0114
Поштенски број: AZ1500
Главен град: Џелилабад

ПоврзаноУреди