Basshunter

шведски пејач, музучки продуцент и диџеј

Basshunter, Jonas Erik Altberg (роден на 22 декември 1984 во Халмстад) — шведски пејач, музучки продуцент и диџеј.

Basshunter
Basshunter (2008)
Роден(а)Jonas Erik Altberg
22 декември 1984
Халмстад
Занимање
Потпис
Страница
basshunter.se

Дискографија уреди

Студиски албуми уреди

Компилациски албуми уреди

Синглови уреди

Надворешни врски уреди