Чрчишта (Населичко)

село во Населичко, Егејска Македонија
(Пренасочено од Цкалохор)

Чрчишта — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Чрчишта
Чрчишта во рамките на Егејска Македонија
Чрчишта
Местоположба на Чрчишта во Егејска Македонија
Чрчишта на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402011701

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди