Цакнохор

село во Населичко, Егејска Македонија


Цакнохор или Цакиохор — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Цакнохор
Цакнохор во рамките на Егејска Македонија
Цакнохор
Местоположба на Цакнохор во Егејска Македонија
Цакнохор на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402050501

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди