Цакнохор

село во Населичко, Егејска Македонија


Цакнохор
Цакнохор is located in Грција
Цакнохор
Цакнохор (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Цакнохор или Цакиохор — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди