Хорево — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Хорево
Хорево во рамките на Егејска Македонија
Хорево
Местоположба на Хорево во Егејска Македонија
Хорево на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402012001

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди