Отвори го главното мени

Хамбург (појаснување)

појаснителна страница на Википедија

Хамбург, службено познат како Слободен и ханзеатски град Хамбург, е германски втор најголем град и сојузна покраина.

Хамбург може да се однесува на:

МестаУреди

ЛуѓеУреди

БродовиУреди

Растенија и животниУреди