Усабуро Хидака

Усабуро Хидака — поранешен јапонски фудбалер.

Јапонија Усабуро Хидака
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Osaka SC
Репрезентација
1923 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1923 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врскиУреди