Узун Алисолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Узун Али
Узун Али во рамките на Егејска Македонија
Узун Али
Местоположба на Узун Али во Егејска Македонија
Узун Али на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706030401

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди