Тумба (Зихненско)

село во Зихненско, Егејска Македонија


Тумба — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Тумба
Тумба во рамките на Егејска Македонија
Тумба
Местоположба на Тумба во Егејска Македонија
Тумба на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1204010801

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди