Трапезица (Населичко)

село во Населичко, Егејска Македонија


Трапезица — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Трапезица
Трапезица во рамките на Егејска Македонија
Трапезица
Местоположба на Трапезица во Егејска Македонија
Трапезица на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402011801

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди