Трпотиште

село во Населичко, Егејска Македонија
(Пренасочено од Трапатуш)


Трпотиште или Трапатуш — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Трпотиште
Трпотиште во рамките на Егејска Македонија
Трпотиште
Местоположба на Трпотиште во Егејска Македонија
Трпотиште на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402051401

Географија и местоположба

уреди

Историја

уреди

Стопанство

уреди

Демографија

уреди

Општествени установи

уреди

Културни и природни знаменитости

уреди

Редовни настани

уреди

Личности

уреди

Култура и спорт

уреди

Иселеништво

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди