Текри — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Текри
Текри во рамките на Егејска Македонија
Текри
Местоположба на Текри во Егејска Македонија
Текри на карта
Шифра во ЕЛСТАТ

Географија и местоположба

уреди

Историја

уреди

Економија

уреди

Демографија

уреди

Општествени установи

уреди

Културни и природни знаменитости

уреди

Редовни настани

уреди

Личности

уреди

Култура и спорт

уреди

Иселеништво

уреди

Надворешни врски

уреди