Сурокли

село во Солунско, Егејска Македонија


Сурокли или Суротисолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Сурокли
Сурокли во рамките на Егејска Македонија
Сурокли
Местоположба на Сурокли во Егејска Македонија
Сурокли на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706020601

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди