Соломонов храм: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: no:Salomos tempel
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: simple:Solomon's temple)
с (Бот Додава: no:Salomos tempel)
[[lv:Zālamana templis]]
[[nl:Tempel van Salomo]]
[[no:Salomos tempel]]
[[pt:Templo de Salomão]]
[[ru:Первый Храм]]
3.205

уредувања