Разлика помеѓу преработките на „Чудово“

Одземени 42 бајти ,  пред 10 години
с
(Создадена страница со: {{Инфокутија Град | тип = | име = Чудово | изворно име ...)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.adminchudovo.ru/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=26 23 июня 2007, град Чудово 70-година] {{ru}}
* [http://chudovo.in Чудово] {{ru}}
 
[[Категорија:Градови во Русија]]
137

уредувања