Разлика помеѓу преработките на „Јовица Тасевски - Етернијан“

извор
с (Бот Додава: sv:Jovica Tasevski-Eternijan)
(извор)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија Личност
| име = Јовица Тасевски - Етернијан
| деца =
}}
'''Јовица Тасевски - Етернијан''' (роден на [[25 јули]] [[1976]] год. во {{роден во|Скопје|Република Македонија}}) е [[Република Македонија|македонски]] [[Поезија|поет]], [[Есеј|есеист]], [[Критика|критичар]] и преведувач<ref>[http://www.vbm. Дипломирал општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ mk/cobiss/cobiss_mk- Скопјеen.htm Работи во Националната и универзитетскаВиртуелна библиотека „Св. Климент Охридски“ - Скопје и уредник е на списанието за литература, уметност и култура „Стремеж“ - [[Прилеп]]. Член е на [[Друштво на писателите на Македонија|Друштвото на писателите на Македонија]], Друштвото за компаративна книжевност на Македонија, Британското поетско друштво (Themk Poetry/ Societyen) и Светското поетско друштво]</ref>.
 
Дипломирал општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје. Работи во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ - Скопје и уредник е на списанието за литература, уметност и култура „Стремеж“ - [[Прилеп]]. Член е на [[Друштво на писателите на Македонија|Друштвото на писателите на Македонија]], Друштвото за компаративна книжевност на Македонија, Британското поетско друштво (The Poetry Society) и Светското поетско друштво.
 
==Литературно творештво==
 
[http://eternijan.blogspot.com Блог на Јовица Тасевски - Етернијан]
 
==Извори==
<references/>
 
{{МакЛит}}
Анонимен корисник