Разлика помеѓу преработките на „Бугарија“

с
* Активна војска : 39,000 ([[2009]])
* Воени трошоци : $1,339 милиарди ([[2008]])
* Тенкови[[Тенк]]ови : 160 (590400 општовкупно)
* Воени авиони : 73
* Артилерија : 1,800439 општо
* Фригати : 4
* Други воени бродови : 8
129

уредувања