Увс (покраина): Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
== Административна поделба ==
[[Image:Mongolia Uvs sum map mk.png|thumb|десно|250px|ДистриктиОбласти во Увс]]
{| class="wikitable"
|-
|+ Области во покраината Увс
|+ Дистрикти во Увс провинцијата
|-
! Дистрикт
13.850

уредувања