Разлика помеѓу преработките на „Сметачко памтење“

Додадени 69 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
 
[http://www.build-your-own-computer-tips.com/ram-definition.html РАМ меморија]
 
[http://suif.stanford.edu/~scales/sam.html САМ меморија]
43

уредувања