Разлика помеѓу преработките на „Авр“

Одземени 2 бајти ,  пред 12 години
авр
(авр)
(авр)
population=190.950 |
|population-ranking=12-ти град во Франција по број на население
|date-population=1999| проценка
|density_km2=4066| проценка
date-density=1999}}
 
| State Party = {{FRA}}
| Type = Културен
| Criteria = ииii,ивiv
| ID = 1181
| Region = [[List of World Heritage Sites in Europe|Европа и Северна Америка]
Анонимен корисник