Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{УНЕСКО-заштитен}}
{{Грција-никулец}}
 
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
 
[[Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО]]
[[Категорија:Места во Грција]]
13.850

уредувања