Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Додадени 7 бајти ,  пред 11 година
гх
(јхјх)
(гх)
| тренер = Б.Кечовски, И.Атанасов, А.Георгиевски
| титули = [[Податотека:Med 2.png]]-2008 <br> [[Податотека:Med 3.png]]-2008
| вебместо = [http:/kkangeli.webs.com ]
| д_тело = 000099
| д_шаблон_т = _thinwhitesides
Кошаркарскиот Клуб АНГЕЛИ- Скопје брои преку 250 члена и активно се натпреварува во системот на натпревари организирани од кошаркарската федерација на Р. Македонија и тоа во следните наведени лиги:
• сениорка машка екипа (II лига),
 
• јуниори (родени 91 и 92),
 
• кадети (родени 94),
 
• пионери (родени 97) и
 
• пионерки (родени 95 и96)освоени сребрени и бронзени медали во сезоната 2007/2008 во Р.М
 
Со учеството во горенаведените седум лиги Кошаркарскиот Клуб Ангели – Скопје се вбројува меѓу најмногубројните кошаркарски клубови во Р. Македонија.
 
223

уредувања