Спортска Сала Јасмин: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
Нема опис на уредувањето
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
'''Спортска Сала Јасмин''' е спортска сала во [[Кавадарци]], [[Македонија]] и има капацитет да прими 1,800 гледачи.
 
Салата најмногу се користи за натпреварите на [[КК Фени Индустри]].<ref>{{Наведена мрежна страница |url=http://www.kkfeni.com/Galerija/Sala%20Jasmin/index.html |title=архивска копија |accessdate=2013-07-28 |archive-date=2014-03-14 |archive-url=https://web.archive.org/web/20140314014251/http://www.kkfeni.com/Galerija/Sala%20Jasmin/index.html |url-status=dead }}</ref>
Салата исто така се користи за концерти и натпреварите на [[ГРК Кавадарци]] во [[Ракомет]].<ref>http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2010-11/match/3/030/HC+VV+Tikvesh+06+-+KS+%22Azoty-Pulawy%22</ref>
==Настани==
29.743

уредувања