Разлика помеѓу преработките на „Југотон“

Одземен 21 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Издавачка куќа
| назив_компанијеИме = Југотон
| лого = Jugoton logo.jpeg
| врста_компаније =
| оснивачи =
| угашена = 1990.
| седиштелокација = [[Загреб]]<br />[[Хрватска]]
| руководиоци =
| производи =
1.405

уредувања