Разлика помеѓу преработките на „Бучин“

Додадени 227 бајти ,  пред 3 години
 
== Општествени институции ==
Во селото функционира основно училиште именувано по светителите [[Кирил и Методиј]] со ученици од прво до деветто одделение.
 
== Администрација ==