Нордиска комбинација: Разлика помеѓу преработките

обновување
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(нова страница)
 
(обновување)
[[Поддадотека:Nordic combined pictogram.svg|десно|200п]]
 
'''Нордиска комбинација''' или ''Класична комбинациа'' е комбинираниот натпревар во [[нордиско скијање|скијашко трчање]] и [[скијашки скокови|скијашките скокови]]. Такво име го доби бидејќи и тие двете дисциплини се грижат претежно во [[Нордиске земје|нордијските земји]].
135

уредувања