Анатолиj Соловjаненко: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Anatoliy Solovianenko - Soviet Life, October 1984.jpg|rightthumb|200px| Анатолиj Соловjаненко]]
 
'''Анатолиj Соловjаненко''' ([[Донецк]], {{роден|25|септември|1932}} - {{починал|29|jули|1999}}), оперски [[пејач]], [[тенор]], еден од најголемите пејачи на сите времиња. Херој на Украина (2008). Народен глумец на СССР (1975).
Анонимен корисник