Име на Југославија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 147 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [[Српскохрватски јазик|српскохрватски]] и [[македонски јазик|македонски]] јазик:
** [[латиница]]: ''Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija''.
* [[Српскохрватски јазик|српскохрватски]] и [[Македонски јазик|македонски]] јазик:
** [[кирилица]]: ''Социјалистичка Федеративна Република Југославија''.
* [[словенечки јазик]]: ''Socialistična federativna republika Jugoslavija''.
3.905

уредувања