Разлика помеѓу преработките на „Ѓурѓовден“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
(Категорија:Словенски календари)
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{рв|Saint George's feasts}}
 
[[Категорија:Христијански празници]]
[[Категорија:Македонски празници]]
189

уредувања