Разлика помеѓу преработките на „Илинден“

Додадени 28 бајти ,  пред 5 години
Категорија:Народни календар на Источните Словени
(Категорија:Словенски календари)
(Категорија:Народни календар на Источните Словени)
[[Категорија:Христијански празници]]
[[Категорија:Македонски празници]]
[[Категорија:РускиНародни народникалендар празницина Источните Словени]]
[[Категорија:Македонски народни обичаи]]
[[Категорија:Словенски календари]]
189

уредувања