Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Русија“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
| Nickname3 = Триколор
| Morenicks3 =
| Use3 = историско[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]
| Symbol3 = [[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]
| Symbol3 =
| Proportion3 = 1:2
| Adoption3 = 22 август 1991
Анонимен корисник