Разлика помеѓу преработките на „Гробот на Захарија“

нема опис на уредувањето
[[Податотека:Tomb of Zechariah PA180073.JPG|right|thumb|200px|Гробот на Захарија]]
[[Податотека:Jerusalem - Pyramide de Zacharie.jpg|right|thumb|200px|]]
'''Гробот на Захарија''' е гроб којшто се наоѓа во [[Еврејски гробишта Маслинова Гора]], [[Ерусалим]], [[Израел]]. Се смета дека овој гроб припаѓа на [[Пророк Захарија|пророкот Захарија]].
 
== Надворешни врски ==
245

уредувања