Разлика помеѓу преработките на „Кој ја донесе Дорентина“

нема опис на уредувањето
==Видете исто така==
* [[Кој ја донесе Дорунтина]] - филм [[1989]].
*[http://parathenie.com/art/letersi-art/gjakftohtesia-ismail-kadare/ KushКнигата eво solliПДФ Doruntinen PDFизданије]
 
[[Категорија:Иамаил Кадаре]]
[[Kategoria:Ismail Kadare]]
[[Категорија:Романи]]
[[Kategoria:Romane]]
25

уредувања