Сантиметар: Разлика помеѓу преработките

Одземени 7 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(додадена слика за претстава на големина на сантиметар)
сНема опис на уредувањето
}}
 
[[File:Пинг-понг топка дијаметар.png|none|thumb|Дијаметар на топкатопката за пинг-понг топка е 4 см]]
 
[[милиметар]] << [[сантиметар]] << [[дециметар]] << [[метар]] << [[километар]]