Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Додадени 48 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
[категорија:Електрични кола|Електрични кола]]
[[Категорија:Електроинженерство]]
Електромотор
[[Категорија:елктромоторот го создала Антонела Костова. Главен помошнки на Антонела е Андреј Доневски. А пак на Андреј е Леон Амедов]]
Анонимен корисник