Разлика помеѓу преработките на „Габриела Мистрал“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{во изработка}} десно|мини|Габриела Мистрал '''Габриела МИСТРАЛ...)
 
{{во изработка}}
[[Слика:Gabriela Mistral-01.jpg|десно|мини|Габриела Мистрал]]
'''Габриела МИСТРАЛ''' (Родено име:Лусила Годој Алкалајага).Своето поетско име го составила од имињата на саканите поети ГАБРИЕЛЕ (Д'Ануцио) и (Фредерик) МИСТРАЛ.
 
==Биографија==
14

уредувања