Разлика помеѓу преработките на „Гондола“

Одземени 4 бајти ,  пред 7 години
с
с (Bot: Migrating 43 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q182916 (translate me))
Слика:Gondola - 01.jpg|<center>Две гондоли
Слика:Gondoliere.jpg|<center>Гондола
Слика:Venedig.SanTrovaso.jpg.JPG|<center>Гондола во Сан Тровазо
Слика:Canaletto (II) 002.jpg|<center>Слика на Каналето на која се претставени гондолите
Слика:Venezia gondole 1.jpg|<center>Венецијански гондоли
29

уредувања