Разлика помеѓу преработките на „Екатерина Костјукова“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox handball biography | name = Екатерина Костјукова | image = | fullname = Екате...)
 
}}
 
'''Екатерина Костјукова''' (родена на 24 Јануар 1990 год.) е руска ракометарка која игра во [[ЖРК Вардар]] СЦБТ.
 
 
'''Екатерина Костјукова''' со ракомет почнала да се занимава на 13- годишна возраст. Во 2003 година нејзин прв тренер била Љубов Петровна Сидорчева. Завршила спортско училиште за олимпијци.
142

уредувања