Разлика помеѓу преработките на „Луј-Филип“

Одземен 31 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7771 (translate me))
| name =Луј-Филип
| title =Крал на Французите
| image =[[Податотека:Franz Xaver Winterhalter King Louis Philippe.jpg|180px]]
| caption = Луј-Филип
| reign =[[9 август]] [[1830]] - [[24 февруари]] [[1848]]
65

уредувања