Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
 
==Заплет==
НЕ ЧИТАЈ ХАМЕЛТХАМЛЕТ ГЛУПОСТИ СЕ БРАТ
 
Протагонист во Хамлет е данскиот принц Хамлет, син на неодамна починатиот крал Хамлет и неговата сопруга, кралицата Гертруда.
Анонимен корисник