Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 65 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q47674 (translate me))
== Наводи ==
{{наводи}}{{Infobox Person
|image = Amerigo Vespucci01.jpg
| caption = Статуа на Веспучи пред Уфици галеријата во Фиренца
Анонимен корисник