Разлика помеѓу преработките на „Градови во Латвија“

с
fixing dead links
с (fixing dead links)
== Надворешни врски ==
* [http://www.vietas.lv/eng/index.php?p=19 Vietas.lv]- Мапи и известувања за градовите во Латвија
* [http://web.archive.org/web/20071001090556/www.world-gazetteer.com/s/p_lv.htm Мапа]
* [http://www.uzkartes.lv/ Мапа за пребарување]