Разлика помеѓу преработките на „Валентина Матвиенко“

с
обновување
с (Bot: Migrating 44 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q182654 (translate me))
с (обновување)
[[Податотека:Valentina Matviyenko.jpg|thumb|250px|right|]]
[[Податотека:Valentina Matvienko2.jpg|thumb|250px|right|]]
'''Валентина Ивановна Матвијенко''' ({{lang-ru|Валентина Ивановна Матвиенко}}) ({{роден на|7|април|1949}}) гувернер- претседател на [[Санкт-Петербург]]Советот.
 
== Надворешни врски ==
5

уредувања