Разлика помеѓу преработките на „Бурса (покраина)“

Одземени 49 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q43690 (translate me)
с (Bot: Migrating 64 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q43690 (translate me))
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q43690 (translate me))
[[Категорија:Покраини во Турција]]
[[Категорија:Бурса]]
 
[[ar:محافظة بورصا]]
[[az:Bursa ili]]