Разлика помеѓу преработките на „Христијани“

Додадени 30 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Додава tt:Христианлык
с (Робот: Додава gd:Crìosdaidh)
с (Робот: Додава tt:Христианлык)
[[ckb:کریستیان]]
[[ta:கிறித்தவர்]]
[[tt:Христианлык]]
[[te:క్రైస్తవుడు]]
[[th:คริสต์ศาสนิกชน]]
85.496

уредувања