Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Одземени 133 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
|imagesize =
|image_caption = The city skyline, October 2011
|pushpin_map =China Sichuan
|pushpin_label_position =left
|pushpin_map_caption =Location of the city centre in Sichuan
|subdivision_type = Земја
|subdivision_name = [[НР Кина]]
62

уредувања