Разлика помеѓу преработките на „Цариград“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
Робот: Менува tl:Konstantinoplatl:Constantinople
с (r2.7.1) (Робот: Додава la:Constantinopolis mediaevalis)
с (Робот: Менува tl:Konstantinoplatl:Constantinople)
[[fi:Konstantinopoli]]
[[sv:Konstantinopel]]
[[tl:KonstantinoplaConstantinople]]
[[kab:Taqeṣṭenṭinit]]
[[te:కాన్స్టాంటినోపుల్]]
85.496

уредувања