Разлика помеѓу преработките на „Фотон“

Додадени 15 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Меѓувики за избрани статии за ru:Фотон
с (r2.7.2) (Робот: Менува war:Photon)
с (Робот: Меѓувики за избрани статии за ru:Фотон)
==Литература==
*Физика за IV година - Александар Андоновски.
{{Link FA|ru}}
 
[[ar:فوتون]]
5.331

уредување