Отвори го главното мени

Промени

с
Робот: Додава eu:Tottori (prefetura)
[[es:Prefectura de Tottori]]
[[eo:Gubernio Tottori]]
[[eu:Tottori (prefetura)]]
[[fa:استان توتوری]]
[[fr:Préfecture de Tottori]]
85.496

уредувања